חדשותקהילה

משרד הבריאות העניק אות הצטיינות לאלכס בבט, אח אחראי במחלקת זיהומית א' ב"הלל יפה", על פועלו במאבק נגד הקורונה

עם פרוץ מגפת הקורונה, אלכס בבט, אח מוסמך ביחידה לטיפול נמרץ כללי של המרכז הרפואי הלל יפה, היה מהראשונים שהתנדבו לעבוד במחלקה הייעודית שנפתחה לחולי קורונה בבית חולים - זיהומית א'. במשך שנה טיפל במסירות ונלחם יחד עם הצוות שלצדו על חייהם של מאות חולים במחלקה. לאחרונה קיבל אות הצטיינות על פועלו מטעם משרד הבריאות

שנת הקורונה העלתה לתודעה הציבורית את עבודתם הקשה והמורכבת של הצוות הסיעודי. לילות כימים טיפלו האחים והאחיות במסירות רבה בחולים המאושפזים ולא פעם אירחו להם חברה ותחליף לבני משפחתם שלא יכלו לבקרם. גם כאשר הגיעו החיסונים המיוחלים לארץ, הצוות הסיעודי הוא זה שהוביל את הליך ההתחסנות ביד רמה.

משרד הבריאות בחר להעניק אות הצטיינות ל- 40 אחים ואחיות מכל רחבי הארץ על תפקודם ופועלם במאבק נגד הנגיף. אחד הזוכים לאות המכובד הוא אלכס בבט, אח אחראי במחלקה זיהומית א' במרכז הרפואי הלל יפה. אלכס- תושב חדרה, נשוי ואב לשניים, אח מוסמך, היה מהראשונים שקיבל על עצמו לעבוד במחלקה זיהומית א' למאומתי קורונה, מיד עם פרוץ המגפה. בהמשך מונה לאח אחראי והיה שותף פעיל בהקמת המחלקה הכוללת בתוכה יחידת טיפול נמרץ קורונה. אלכס קלט והכשיר צוות סיעודי שגובש ממספר מחלקות תוך התראה קצרה והקפדה על נהלים, מדיניות וחוזרי מנהל.

דינה פיינבלט, מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי הלל יפה, שהמליצה על בבט לקבלת האות, ציינה: "שנת הקורונה הייתה מאתגרת ומורכבת כאחד, בפרט לצוותים הסיעודיים שהיו בחזית המאבק. כבר מההתחלה גילה אלכס אחריות ומסירות רבה כאשר הציע עצמו לתפקד כאח במחלקה לצד החששות והפחדים שליוו את תחילת המגפה. אלכס הוא אח מקצועי, אכפתי, בעל ראיה רוחבית, אשר הצליח להתמודד בגבורה עם הדינאמיות והמשימות המשתנות והמורכבות. הודות ליכולות ניהוליות מצוינות ותקשורת בין אישית מעולה עם צוות המחלקה, יצר סביבת עבודה מקבלת ומכילה וכל זאת תחת תנאי אי וודאות, לחץ ומשבר. בזכות אישיותו המיוחדת, הצליח לגבש את הצוות ולהעניק טיפול איכותי ומקצועי לחולי הקורונה ולכן הוא ראוי ביותר לקבל את הפרס".

כתבות בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button