חדשותקהילה

נפטר: הברון בנג׳מין דה רוטשילד

הברון בנג׳מין דה רוטשילד מת בגיל 57 כתוצאה מהתקף לב בביתו שבשוויץ

יו"ר דירקטוריון קבוצת אדמונד דה רוטשילד אחזקות SA, הברון בנג'מין דה רוטשילד, מת אתמול (ו') מהתקף לב בביתו בפרגני שבשוויץ – כך לפי הודעה שפרסמה הקבוצה.

הברון בנג'מין דה רוטשילד ז"ל הוא בנם של הברונים אדמונד ז״ל ונדין דה רוטשילד. מאז 1997 עמד בנג'מין דה רוטשילד בראש הקבוצה ולפי הודעתה הוא "הרחיב את עסקיה ואת פעילותה הפילנתרופית בהיקפים יוצאי דופן. הברון בנג'מין ז״ל, בלט כיזם בעל חזון ומעוף, מומחה בעל שם בתחומי המימון והחדשנות לצד היותו נדבן פעיל אשר המשיך את מורשת המשפחה ותרם רבות לחיזוקה של החברה בישראל. בשנים האחרונות התמקד הברון המנוח בגיבוש חזון הקבוצה לשנים הבאות, כאשר על הניהול השוטף של עסקי הקבוצה והעשייה הפילנתרופית הופקדה רעייתו הברונית אריאן דה רוטשילד".

לפי ההודעה, "הקבוצה מתמחה בבנקאות פרטית, ניהול נכסים והון של משפחות ולקוחות בינלאומיים, יזמים ומשקיעים מוסדיים. היא פועלת ב-32 משרדים ברחבי העולם, מנהלת נכסים בשווי של 173 מיליארד פרנק שוויצרי (כ-160 מיליארד יורו) ומעסיקה כ-2,600 עובדים. בישראל, מפעילה הקבוצה את בית ההשקעות אדמונד דה רוטשילד (ישראל) ופעילה בעיקר בפילנתרופיה – באמצעות קרן אדמונד דה רוטשילד, אליה העבירה משפחת רוטשילד ללא כל תמורה עשרות אלפי דונמים של מקרקעין באזור קיסריה".

"בשנים בהן מובילים הברון בנג'מין והברונית אריאן דה רוטשילד את הפעילות בקרן, היא תרמה יותר ממיליארד שקל לצמצום פערים בחברה הישראלית ולקידום המצוינות בה. במהלך השנה האחרונה הם נרתמו גם למאבק בקורונה – בין השאר ובהעמדת בתרומה של יותר מ-70 מיליון שקל על ידי הקרן למימון מחקר ורכש ציוד מגן לצוותים הרפואיים בבתי החולים בכל רחבי ישראל".

מערכת ״חדשות קיסריה״ מביעה את תנחומיה ומשתתפת בצערה של משפחת רוטשילד

כתבות בנושא

תגובות 3

  1. איש חכם ונחמד היה .
    כדירקטורית לשעבר בחברה לפיתוח קיסריה נפגשנו בכל הישיבות ,והברון ,כיו"ר הדירקטורין התנהל תמיד באופן שקול ,בשלווה ובנעימות .
    הצטערתי מאוד לשמע הבשורה הנוראית .איש צעיר מדי .
    משתתפת בצער המשפחה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button